SONDA

Czy interesuje Cię kwestia rozbudowania posiadanego systemu alarmowego o automatykę domową?

 Tak
 Nie
 Już posiadam

Słownik alarmowy

WEJŚCIE (CENTRALI)

złącze pozwalające na podłączenie czujek i innych urządzeń wejściowych (np. przycisków sterujących). Każde wejście centrali alarmowej analizowane jest przez nią oddzielnie, dzięki czemu centrala alarmowa jest w stanie wskazać konkretną czujkę która wyzwoliła alarm. Ilość wejść jest jednym z podstawowych cech decydujących o doborze określonej centrali alarmowej do wymagań/wielkości konkretnego obiektu. Dla systemów modułowych, ilość wejść można zwiększyć przez dodawanie określonych ekspanderów

WYJŚCIE (CENTRALI)

złącze pozwalające na podłączanie sygnalizatorów i innych urządzeń sterowanych przez centralę. W przypadku wykorzystywania centrali alarmowej do realizowania funkcji inteligentnego domu, wyjścia sterować mogą urządzeniami elektrycznymi takimi jak żarówki, silniki mechanizmów rolet czy zawory zraszania zieleni. W tej sytuacji warto zastosować odpowiednie moduły z przekaźnikami, zdolnymi przenieść obciążenia w postaci tych urządzeń.

WERYFIKACJA AUDIO

weryfikacja zdarzenia alarmowego opartego na zasadzie nasłuchu pomieszczenia, w którym nastąpiło zdarzenie.

WYSWIETLACZ TFT

wyświetlacz w technologii cienkowarstwowych tranzystorów (Thin Film Transistor) o aktywnej matrycy, pozwalający na uzyskanie obrazów o najwyższej jakości. (wikipedia.pl)

A  ·  B  ·  C  ·  D  ·  E  ·  F  ·  H  ·  I  ·  J  ·  K  ·  M  ·  O  ·  P  ·  S  ·  T  ·  U  ·  W  ·  Z

BIULETYN BEZPIECZEŃSTWA

Jeśli chcesz dostawać aktualizacje serwisu dopisz się do newslettera

PATRON SERWISU

Inteligentne Systemy Alarmowe

 

OBSERWUJ NA GOOGLE+

 

 

PARTNERZY

Dobre Domy Dobre domy Archeton

TWOJE PYTANIE